Опитування з використанням онлайн-форм
план-конспект урока по информатике и икт (8 класс)
Урок інформатики у 8 класі з теми "Створення та публікація веб-ресурсів". Мета уроку – ознайомити учнів із ресурсами інтернет - мережі не тільки, як із середовищем розваг та спілкування, але, як із освітнім середовищем; формувати знання про додаток офісного інструментарію Google Drive Google Форми, як один із найшвидших і простих способів створити своє опитування або тест; уміння аналізувати результати анкетування, працювати в хмарі зі спільними онлайн-документами, віртуальним класом; формувати життєву компетенцію в глобальному інформаційному просторі.
Скачать:
Вложение | Размер |
---|---|
urok_17.docx | 228.9 КБ |
Предварительный просмотр:
8 клас. Урок 17.
Тема: Опитування з використанням онлайн-форм. Правила ТБ. Практична робота
Мета: ознайомити учнів з поняттям опитування з використанням онлайн-форм; формувати навички та вміння створювати опитування з використанням онлайн-форм; розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Обладнання: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник (Бондаренко Інформатика, 9 клас), навчальна м/м презентація, зошит, письмове приладдя.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
І. Орг. етап: привітання, перевірка присутніх, готовності учнів до уроку.
Бери вершину і матимеш середину. Гр. Сковорода
ІІ. Актуалізація
Пригадай! Ти це знаєш.
Обговорення переваг використання каналів новин, форм опитування, електронних закладок.
ІІІ. Мотивація
У сучасному світі, щоб отримати якісну освіту, потрібно відвідувати різноманітні сайти та наповнювати персональне навчальне середовище корисною інформацією, актуальними новинами, результатами досліджень тощо. На уроці ви ознайомитесь із деякими веб-сервісами, які допоможуть вам у цьому.
Оголошення теми уроку.
ІУ. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації + та матеріал підручника
Як організувати опитування за допомогою онлайнових форм?
Google Форми – сервіс, за допомогою якого можна організувати опитування, збирати відповіді в одній електронній таблиці та підбивати підсумки за результатами опитування.
В онлайновій формі можна використати такі типи елементів при формуванні запитань для опитування:
- з короткими відповідями – невеличке поле для відкритої відповіді;
- абзац – велике текстове поле для відкритої відповіді;
- прапорці – усі варіанти відповіді відображуються списком і можна обрати будь-яку кількість варіантів;
- складний список – варіанти відповіді відображаються випадаючим списком і можна обрати лише один варіант;
- з варіантами відповіді – усі варіанти відповіді відображаються списком і можна обрати лише один варіант;
- таблиця – запитання передбачає ряд категорій (підпитань), на кожне з яких дається відповідь у вигляді однакової шкали;
- дата – для введення даних у форматі дати;
- час – для введення даних у форматі часу.
Для з’ясування відношення інтернет-користувачів до різних питань застосовують онлайн-опитування.
Форми, або інтернет-форми – це веб-сторінки для організації онлайн-опитувань у вигляді бланків із розміщеними на них полями для введення питань, відповідей, міток тощо.
Для створення форми за допомогою додатка Google потрібно:
- увійти у свій Google акаунт;
- перейти за посиланням Про Google — Продукти—Форми;
- натиснути кнопку Відкрити Google Форми;
- відкрити збережену форму для редагування або клацнути у правому нижньому куті кнопку створення форми.
Процес заповнення форми назвою, описом, питаннями та варіантами відповідей інтуїтивно зрозумілий і не потребує додаткових пояснень.
Форми можуть складатися з кількох розділів, формуватися з багатьох питань із відповідями різного типу, містити малюнки та відео, призначатися для опитувань, тестів, анкет, вікторин тощо.
Зберігаються форми автоматично на хмарному диску.
Для розсилки щойно створеної або відкритої форми для опитування потрібно натиснути кнопку Надіслати, після чого у вікні Надіслати форму вказати адресатів та особливості розсилки.
Отримувачі листа з формою для опитування можуть дати відповіді на питання, і натиснувши кнопку Надіслати, повернути результат відправнику. При цьому форма доповнюється інформацією про респондента та діаграмою зі статистикою відповідей.
V. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Правила ТБ.
Фізкультхвилинка «Оплески»
Робота за комп’ютером: Підручник, вправа 19
Релаксація
УІ. Підсумки. Рефлексія
Інтерв’ю
- Як надавати спільний доступ до документів у своєму хмарному сховищі?
- Які рівні доступу можна надати?
- Як створювати опитування за допомогою Google Форм?
- Що нового сьогодні дізналися?
- Чого навчилися?
- Що сподобалось на уроці, а що ні?
- Чи виникали труднощі?
VІІ. Дом. завдання: Підручник § 19
- Інформатика : підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл. / [О. О. Бондаренко, В. В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов]. — Харків : Вид-во «Ранок», 2017. — 240 с. : іл.
Інтернет-ресурси
- https://pidruchnik.in.ua/node/1666
- https://naurok.com.ua/opituvannya-z-vikoristannyam-onlayn-form-127435.html
- https://vseosvita.ua/library/vikoristanna-internet-seredovis-dla-stvorenna-ta-publikacii-dokumentiv-opituvanna-z-vikoristannam-onlajn-form-114814.html